Jakub Dacík z 9.B a Tereza Klofáčová z 8.B se ve školním roce 2015/16 zapojili do soutěže Příběhy 20. století.

Jejich úkolem bylo sepsat příběh svého předka, získat fotodokumentaci k příběhu a nahrát rozhovor s příbuzným nebo samotným pamětníkem.

Jakub Dacík zpracoval příběh svého pradědečka Antonína Keprta, který zahynul v koncentačním táboře Mauthausen.

Tereze Klofáčová zpracovala příběh své prababičky Marie Škopíkové roz. Pavlišové, která prošla tábory Buchenwald a Ravensbrück.

Ve školním roce 2016/17 se do projektu zapojila Tereza Ježková z 8.B s příběhem Otmara Olivy staršího a mladšího z Velehradu. Její práce byla oceněna 4. místem v kategorii 13-15 let.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu

Soubory

• Certifikát o účasti v soutěži Příběhy 20. století pro Jakuba Dacíka z 9.B (Stáhnout)
  • Certifikát o účasti v soutěži Příběhy 20. století pro Terezu Klofáčovou z 8.B (Stáhnout)