Školní speciální pedagog je průvodcem při řešení problémů a je člověkem vyhrazeným pro žáky školy, jejich rodiče a hlavně pro pedagogy.

Ve své práci za pomoci pedagogů vyhledává děti se speciálně pedagogickými problémy na 1. stupni. Diagnostikuje speciální vzdělávací potřeby žáků a pomáhá vytvářet a zlepšit podmínky pro úspěšnou integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Součástí práce je spolupráce na tvorbě plánu pedagogické podpory nebo individuálního vzdělávacího plánu pro každého žáka s potřebou podpůrných opatření.

Cílem práce je poskytnou dočasnou personální podporu – školního speciálního pedagoga základním školám, které začleňují do kolektivu minimálně 3 žáky s potřebou podpůrných opatření prvního stupně podpory. Tito žáci musí být ve škole identifikování po celou dobu realizace aktivity. Zajištění personální podpory vyrovná šance na maximální rozvoj potenciálu každého žáka základní školy.

Na naší škole pracuje na pozici školního speciálního pedagoga od začátku února roku 2021 Mgr. Radka Stojaspalová. Obracet se na ni mohou pedagogové v úterý a ve čtvrtek v dopoledních hodinách.

A v jakých situacích se na ni můžete obrátit?

Pedagogové:

Rodiče:

Samozřejmostí je naprosté zachování soukromí. Veškeré konzultace jsou bezplatné a samozřejmě důvěrné.

Kontakt:

e-mail:     stojaspalova@zsunesco.cz

tel.:          608 554 800

Tady jsou dny a časy, kdy mě můžete zastihnout:

úterý:      8:00 – 12:00

čtvrtek:   7:45 – 11:45