Zkoušky DELE - Ostrava 2022

Dne 2O.5. 2022 jsme se se skupinou žáků naší školy zúčastnili zkoušek DELE – Diplom ze španělštiny jako druhého jazyka ve zkouškovém centru Gymnázia Hladnov v Ostravě.

Skládali jsme zkoušky A1 a A2/B1. Zkouška se jako všechny jazykové zkoušky skládá z porozumění čtenému textu, písemné, poslechové a ústní části.

Při ústní části hovoří zkoušení s rodilým mluvčím po dobu minimálně deseti minut. Tentokrát měli možnost žáci zaposlouchat se do zpěvavé španělštiny zkoušejícího Josého.

Zkoušky jsou složeny, ústy klasika, KOSTKY JSOU VRŽENY – ALEA IACTA EST – jak zní v jazyce, z něhož se španělština vyvinula , (z vulgární latiny – jazyka římských vojáků) – a teď už jen čekat na výsledky a na nové kurzy DELE, které se otevřou v příštím roce, nezapomeňte se zapsat.

S pozdravem SALUDOS A TODOS

Vaši španělštináři