Zahraniční výjezd Londýn, Windsor a Eton

Dne 10.června se někteří žáci druhého stupně nasi školy vypravili na zahranični výjezd do Londýna s paní učitelkou Motyčkovou, panem učitelem Mabbettem a s dvěma průvodkyněmi. Sraz jsme měli v 13:30 před naší školou a odtud jsme se vydali autobusem na letiště do Brna. Bohužel v autobuse nastaly komplikace. Jedna žačka si zapomněla cestovní pas a už to vypadalo, že s námi nepoleti, ale nakonec vše dobře dopadlo. Poté, co jsme přijeli na letiště Brno, Tuřany, jsme prošli pasovou a bezpečnostní kontrolou, která proběhla bez problémů. Během čekání na letadlo se jedné z žaček rozbil kufr, který opravil naš velmi šikovný pan učitel Mabbett. Poté jsme nastoupili do letadla a letěli jsme směr Londýn. Let proběhl v pořádku. Po dvouhodinovém letu jsme vysedli v deštivém a chladném Londýně. Na letišti na nás měl čekat autobus, který tam však nebyl. Proto jsme na něj museli čekat další půl hodinu. Poté, co autobus konečně přijel, nás odvezl k metru, kterým jsme se měli dostat k hotelu. Na metro jsme však čekali o dost déle, než jsme měli, protože pan učitel a paní průvodkyně vyřizovali kartičky na metro. Když jsme se o půlnoci zdejšího času konečně dopravili k hotelu a ubytovali jsme se, tak jsme šli spát s velkým očekáváním co nás čeká další dny.

Druhý den jsme vstávali v brzkých ranních hodinách. Snídani jsme měli v 8 hodin, abychom se stihli podívat na vsechny památky, které byly v plánu. Celé dopoledne jsme strávili u nejznámější památky v Londýně - London Eye, ze které byl výhled na krásný Londýn. Památku Big Ben jsme bohužel neviděli, protože byl v rekonstrukci. Poté jsme šli na Trafalgarské náměstí, kde jsme měli dvouhodinový rozchod. Dále jsme navštívili National Falery, Tower, Tower Bridge, doky svaté Kateřiny, křižník Belfast, Shakespearovo divadlo, Millenium Bridge, Monument a Saint Paul's Cathedral. Tento den byl pro nás velmi náročný, ale přesto jsme si ho užili.
Těšíme se na zítřek.

Anna Motyčková, Štěpánka Němcová, Andrea Trmalová