Žáci naší školy si připomínají 76. výročí konce II. světové války v Evropě

V těchto dnech si připomínáme osvobození našeho regionu od nacistických okupantů. V sobotu 8. května budeme slavit Den vítězství - konec II. světové války v Evropě. Na naší škole si i v době pandemie připomínáme toto temné období světových dějin. Zejména bych připoměl vzdělávací aktivity Památníků Lidice a Terezín, do kterých se zapojili žáci devátých tříd. Během měsíce dubna a května měli žáci 6.-9. tříd za úkol uctít památku obětí II. světové války zapálením svíčky u pomníků II. světové války ve svých vesnicích a městech. Děkuji všem, kteří takto učinili.

Musíme události nejstrašnějšího konfliktu v dějinách lidstva neustále mladé generaci připomínat, aby se již nikdy něco podobného neopakovalo.

Proto jezdíme s žáky do Terezína, Lidic a Osvětimi. Proto organizujeme ve škole besedy s pamětníky. Proto jsou na naší škole téměř každý rok k vidění výstavy s tématikou, která souvisí s II. světovou válkou. Proto s žáky pokládáme věnce a zapalujeme svíčky u památníků v Uherském Hradišti a okolí. Proto naši žáci pátrají po osudech svých předků, kteří zažili válečné události.

Děkuji všem, kteří nezapomínají a nejsou lhostejní.

„ Ti, kdo si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu ji opakovat. “  - George Santayana

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu

Úvodní foto.jpg