Žáci naší školy se zapojují do projektu NE zapomenuté pomníky

NE zapomenuté pomníky je geograficko-historický projekt Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského, který mapuje pomníky legionářů a padlých vojáků z 1. světové války.

Projekt vznikl v roce 2014 jako připomínka 100. výročí 1. světové války. Jeho cílem bylo vytvořit stránky na podporu výuky k tématu 1. světová válka a vznik Československa. Součástí projektu byla tvorba interaktivní mapy, do které školy i jednotlivci vkládají fotografie a informace o pomnících legionářů a padlých vojáků ve svém okolí.

Cílem projektu je podpora a rozvoj vztahu žáků základních škol a studentů středních škol k historii, jejich aktivní zapojení do mapování stop 1. světové války ve svém regionu i mimo něj.

Žáci naší školy do projektu přispívají od roku 2014.

V letošním školním roce se do projektu zapojují zejména žáci sedmých tříd. Chtěl bych moc pochválit žáky, kteří ve svém volném čase hledají památníky I. světové války v blízkém i dalekém okolí. Pořizují fotografie těchto památníků a vkládají je do interaktivní mapy.

Děkuji také rodičům za podporu svých dětí při realizaci této aktivity.

Uvádím zde nejaktivnější žáky:

Jakub Uher 7. B ( Moravský Písek, Napajedla, Těmice, Žeravice, Bojkovice, Uherský Ostroh,Velká nad Veličkou)

Jakub Schottl 7.B ( Luhačovice, Bučovice, Staré Město u Uherského Hradiště, Salaš, Rohatec, Hodonín, Bohuslavice u Kyjova,Čeložnice, Bánov)

Viktor Janík 7.B ( Bánov, Salaš, Domanín, Těmice Syrovín, Hodonín, Rohatec, Bučovice, Bohuslavice u Kyjova, Sady,Staré Město u Uherského Hradiště,Vacenovice,Čeložnice)

Oliver Ižvolt 7.B ( Syrovín, Bánov, Rohatec, Hodonín, Salaš, Domanín, Bohuslavice u Kyjova, Staré Město u Uherského Hradiště, Vacenovice)

Martin Medek 7.B ( Lužice, Sušice, Uherský Ostroh)

Anna Koutná 7.B ( Vážany, Polešovice)

Pavel Čejka 7.B ( Blatnička, Blatnice pod Sv. Antoníčkem, Lužice)

Matouš Man 7.B ( Lužice, Uherský Ostroh, Velká nad Veličkou)

Pavlína Hrňáková 7.B ( Nedachlebice, Luhačovice, Kamenica nad Hronom)

Ema Ulrichová 7.B ( Luhačovice, Nedachlebice)

Velká pochvala všem.