Žáci naší školy se zapojili do projektu NEzapomenuté pomníky

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského ve spolupráci s Asociací učitelů dějepisu vyhlásilo výzvu školám, žákům a studentům pojmenovanou
(Ne)zapomenuté pomníky – stoletá paměť národa a země.
Jedná se o geograficko-historický projekt mapující pomníky padlých vojáků z 1. světové války. Základem projektu je vytvoření interaktivní mapy, do které je možno průběžně vkládat osobně nalezené a vyfotografované pomníky a hroby na území České republiky. K fotografii lze připojit i související příběh či další zajímavé doplňující informace.

Cílem projektu je podporovat a rozvíjet vztah žáků a studentů k historii, jejich aktivní zapojení do znalostí o svém regionu, přiblížení tématu světové války z pohledu osobních příběhů a v neposlední řadě zamyšlení nad významnými výročími, jejich původu a důvodu, proč si je stále připomínáme.

Do projektu se zapojili a zapojují také žáci naší školy, kteří fotografují památníky ve svých obcích a snímky pak vkládájí do interaktivní mapy.

Jsou to např. tito žáci:

Cecilie Kročová - Nivnice

Anna Motyčková - Nedakonice

Tomáš Ježek - Velehrad

Andrea Trmalová - Huštěnovice

Další žáci na zveřejnění svých příspěvků ještě čekají.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu

neza 2.jpg