Žáci 8.C zapojení do projektu Příběhy našich sousedů navštívili archiv v Uherském Hradišti

Dne 6. května naštívili vybraní žáci z 8.C, kteří jsou zapojeni do projektu Příběhy našich sousedů Státní okresní archiv v Uherském Hradišti. Žáci se pod vedením pana Čoupka seznámili s některými druhy archiválií, prohlédli se interiér budovy archivu a dozvěděli se také jak popřípadě v archivu studovat.

Návštěva archivu byla součástí aktivit, které mají pomoci žákům pátrat po osudech svých pamětníků.

V současné době oba týmy žáků pracují na finální podobě videa, které budou prezentovat na závěrečné prezentaci v Holešově dne 21. června.

Dne 24. května je čeká workshop s odoborníkem na střih videa, po kterém svou práci zakončí.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu