Vzdělávací kemp 5.B

Konečně jsme se dočkali! Náš dlouho očekávaný a vytoužený vzdělávací kemp nastal.

Děti si užily 3 dny plné zábavy, her a zážitků v malebném prostředí Vápenek v Bílých Karpatech.

V pondělí ráno jsme se se všemi sešli rovnou na místě, kde jsme si rozdělili pokoje a prošli se celým areálem. Zjistili jsme, že se nám tady bude určitě líbit. Místní oslík byl velmi přátelský, tak jsme se s ním hned vyfotili. Děti ihned vyplnily volnou chvilku před obědem vybíjenou a fotbalem na hřišti.

Po obědě a poledním klidu následovala první atraktivní hra. Vlajkovaná.

Na začátku bylo spoustu otázek, ale jakmile se hra rozjela a děti pochopily pravidla, probudili se v nich hotoví bojovníci, kteří svoji skupinu nenechali na pospas protivníkům. Odhodlanost a dravost byla neskutečná. Bojovníci běhali, promýšleli strategii, domlouvali se a dali do útoků i obrany vše.

Následoval táborák s opékáním špekáčků protkaný spoustou příběhů, které si děti vyprávěly.

V úterý jsme se probudili do nového dne a po snídani vyrazili do „centra“ Vápenek a k místní kapličce.

V místním lese jsme pozorovali rostliny a živočichy (zážitek byl pro některé vidět živého mloka a objevit odpočívající žábu pod listím) a také jsme postavili domečky pro skřítky, které byly velmi krásné a nápadité.

Po obědě a poledním klidu se děti proměnily v pralidi a jedním z úkolů bylo vytvořit pomocí přírodnin a provázků pravěké vozidlo. Následně děti musely vyluštit záhadnou šifru a rozplést složitý uzel. Všem se velmi dařilo. Opět se prokázala soudržnost a schopnost práce v týmech.

Pirátská bojovka poté děti potrápila nejrůznějšími zapeklitými úkoly. Všichni nakonec objevili bohatý poklad, který si rozdělili a měli velkou radost.

Po večeři a úhybném manévru paních učitelek, že jsou všichni unavení, se zkracuje večerka a jde se dřív spát, přišlo překvapení v podobě „Stezky odvahy“. Trasa byla vyznačena pomocí vojenských Lightsticků, takže nikdo neměl možnost zabloudit. Všichni stezku absolvovali úspěšně a na určitém místě zanechali svůj podpis.

Ve středu bylo velmi náročné vstávání, ale zanedlouho byli všichni na poslední snídani a těšili se na odvetu „Vlajkované“. Bohužel nám počasí nepřálo, takže jsme hru rozehráli, kvůli velkému dešti dvakrát přerušili, a nakonec opravdu nedohráli, protože déšť neutichal.

Počasí nás ale nevykolejilo a urychleně jsme se přesunuli do společenské místnosti na židličkovanou, mrkanou a několik kol „Městečka Palerma“, které děti velmi bavilo.

Věřím, že si děti náš vzdělávací kemp velmi užily a doufám, že si vzpomínky na něj ponesou velmi dlouho.

Mgr. Tereza Popelková

Mgr. Tereza Blahová