Výstava Operace Athropoid v listopadu na naší škole

Ve dnech 09.11. - 3.12.2021 bude na naší škole umístěna putovní výstava Operace Anthropoid, která byla do naší školy zapůjčena obecně prospěšnou organizací Centrum české historie.

Výstava mapuje nejvýznamnější odbojový čin domácího a zahraničního odboje za II. světové války - atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Zapůjčení výstavy bylo hrazeno z projektu Posílení výuky nacistického a komunistického bezpráví, který podpořilo Město Uherské Hradiště.

Žáci zejména 8. a 9. tříd budou v hodinách dějepisu, výchovy k občanství a českého jazyka pracovat s pracovními listy, karikaturami a filmovými dokumenty.

Výstava Operace Anthropoid je součastí vzdělávaích aktivit, které naše škola pořádá u příležitosti Dne válečných veteránů ( 11. listopad) a 80. výročí výsadku paraskupin Anthropoid, Silver A a Silver B (prosinec 1941).

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu