Výstava Děti, škola a válka v prosinci na naší škole

Během měsíce prosince bude na naší škole umístěna putovní výstava Děti, škola a válka, která byla do naší školy zapůjčena Památníkem Lidice.

Výstava přibližuje vzdělávání v době Protektorátu Čechy a Morava, zaměřuje se na historii lidické školy a osud lidických dětí.

Zapůjčení výstavy je součástí vzdělávácích aktivit na naší škole, které zahrnují projekt Po stopách totalitních režímů 20. století, na který finančně přispěl Zlínský kraj.

Žáci zejména 8. a 9. tříd budou v hodinách dějepisu, výchovy k občanství a českého jazyka pracovat s pracovními listy, karikaturami a filmovými dokumenty.

Výstava Děti, škola a válka se na naší škole představuje u příležitosti 80. výročí atentátu na R.Heydricha a 80. výročí vypálení obce Lidice.

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu