Vodácký kurz Sázava 2019

Žáci devátého ročníku se ve dnech 17. - 21. 6. 2019 zúčastnili vodáckého výcviku na řece Sázavě.

Po instruktáži o základních pravidlech bezpečnosti na vodě a po zvládnutí základů jízdy na kánoi pod vedením zkušených instruktorů agentury Water Element jsme první den mohli zdolat úsek řeky od barokního zámku v Kácově až na tábořiště do Českého Šternberka. První úsek byl dlouhý 13 km a tak po dobré večeři nám zbyl ještě čas na procházku k místnímu hradu.

Ve středu jsme se probudili do slunečného rána, posnídali jsme, sbalili stany a vyrazili do kempu Samopše. Úsek 14 km dlouhý jsme zvládli splout velmi rychle a odměnou nám byla teplá sprcha a výborná večeře. Večer jsme strávili s kytarou u ohně a ti nejodvážnejší přespali pod širákem.

Ve čtvrtek jsme se vydali splout nejdelší úsek až do Chocerad, který měřil 18 km. Poslední večer nám pršelo a tak jsme znavení ulehli do stanů.

Akce se velmi povedla a děkujeme všem žákům za kázeň, vodácké výkony při pádlování na „oleji“ a sjíždění peřejnatých úseků.

Přejeme všem žákům, aby dovednosti získané na kurzu využili při dalších pobytech  v přírodě.

Mgr. Tomáš Pírek, Mgr. Kateřina Březinová, Mgr. Martina Plačková

IMG_20190620_121427.jpg