Virtuální prohlídka Malé pevnosti Terezín s žáky devátých tříd

V týdnu 12.-16. dubna proběhl pro žáky devátých tříd vzdělávací program s názvem Virtuální prohlídka Malé pevnosti Terezín.

Prostřednictvím 3D skenů byly žákům prezentovány interiéry i exteriéry bývalé věznice gestapa, jako hromadné cely, samotky, kanceláře, vězeňské dvory i jiná prostranství.

Výhodou je interaktivní kontakt mezi průvodcem a žáky, kteří mu mohou klást dotazy a naopak. Prohlídka je doplněna množstvím dobových fotografií a dokumentů.

Výborná spolupráce s Památníkem Terezín pokračuje a díky jejich online vzdělávacím aktivitám se mohli žáci virtuálně přenést do bývalé věznice habsburské monarchie a policejní věznice pražského gestapa.

Děkuji žákům za aktivitu během online vzdělávacího programu a Památníku Terezín za skvělou spolupráci.

Také bych chtěl podotknout, že celá aktivita byla opět zdarma.

Mgr Petr Kočíř - učitel dějepisu

Úvodní foto 3.jpg