Uctění památky parašutisty Josefa Bublíka žáky naší školy

Dne 12. února jsme si připomněli 104. výročí narození čs. vojáka, parašutisty z Bánova Josef Bublíka (12. února 1920-18. června 1942).

Josef Bublík (rodák z Bánova) byl členem výsadku Bioscop a jedním ze sedmi výsadkářů, kteří zahynuli 18. června 1942 v kryptě pravoslavného kostela svatých Cyrila a Metoděje po atentátu na Reinharda Heydricha.

Dne 16. března uctil žák 8.A Maxmilián Mléčka ( jako zástupce žáků ZŠ UNESCO) památku Josefa Bublíka položením věnce a zapálením svíček u památníku v Bánově.

Žáci 6.-9. tříd sami přispěli fianančními prostředky ( ze svého kapesného) na nákup věnce do Bánova.

Děkuji Maxovi za ochotu a všem žákům, kterým osudy našich hrdinů z období II. světové války nejsou lhostejné.

Motto: "Národu, který si neváží svých hrdinů, hrozí, že nebude žádné mít, až je bude skutečně potřebovat". Ferdinand Peroutka

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu