Uctění památky parašutisty Jana Hrubého z Kunovic žáky naší školy

Dne 4. března jsme si připomněli 107. výročí narození čs. vojáka, parašutisty z Kunovic Jana Hrubého (4. března 1915-18. června 1942).

Jan Hrubý (rodák z Kunovic) byl členem výsadku Bioscop a jedením ze sedmi výsadkářů, kteří zahynuli 18. června 1942 v kryptě pravoslavného kostela svatých Cyrila a Metoděje po atentátu na Reinharda Heydricha.

Dne 9. března uctilo 18 žáků sedmých tříd památku Jana Hrubého zapálením svíček a položením kytice u jeho památníku v Kunovicích u kostela.

Někteří žáci zapalují svíčky u památníku v Kunovicích také individuálně.

Chtěl bych osobně poděkovat všem žákům, kterým nejsou hrdinové jako byl Jan Hrubý lhostejní. Zasloužíte se velkou pochvalu.

Motto: "Národu, který si neváží svých hrdinů, hrozí, že nebude žádné mít, až je bude skutečně potřebovat". Ferdinand Peroutka

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu