Týden s Andersenem v šestých ročnících

Projekt Noc s Andersenem, který vzešel z místní knihovny na počátku tohoto tisíciletí a svým významem přesáhl hranice České republiky, letos opět zpestřil výuku v šestých ročnících. Tentokrát formou projektů, videí a spolupráce v týmech.

V měsíci březnu jsme si s žáky v 6.ABC povídali o Hansi Christianu Andersenovi. Hans Christian Andersen, dánský spisovatel a nejspíš i nejslavnější pohádkář, by byl jistě nadšený, s jakou vervou a chutí si žáci v hodinách českého jazyka užili vytváření projektů o jeho osobě a pohádkách.

Žáci při tvoření projektů pracovali ve skupinách, učili se tak zároveň také spolupráci a práci v týmech. Každá skupinka zpracovala jednu pohádku H. CH. Andersena, se kterou následně seznámila zbytek třídy. Vytváření projektů jsme si zpříjemnili promítáním Andersenových pohádek. Projektovým týdnem jsme si nejen připomněli známého pohádkáře a jeho pohádky, naučili jsme se také spolupracovat a naslouchat si. Výsledné projekty se žákům opravdu velice povedly a budou vystaveny v učebně literatury a českého jazyka.

Mgr. Jitka Bajaja Elisová, Mgr. Petra Pochylá a Mgr. Pavel Kalandřík - vyučující šestých ročníků