Tajný život medvídků

Děti z 1. C v rámci dalšího putování po významných památkách navštívily Slovácké muzeum.

Návštěva vskutku pohádková nás zavedla do světa plyšových medvídků, který je jedním z neoblíbenějších hraček na světě. Je měkký, příjemný na dotek, má kladný vliv na psychomotorických vývoj dětí a mnohé další.

Při prohlídce výstavy jsme se zamýšleli, co asi dělají plyšoví medvídci po pracovní době, když si s nimi děti právě nehrají?

Zjistili jsme, že odpočívají a užívají si svého volna, lenoší, jsou zvědaví a všeteční.

Děti se dozvěděly z komentované prohlídky také  něco o historii plyšové hračky, které bude letos 120 let.

Na závěr jsme si v tvořivé dílně pohyblivého medvídka na památku vyrobili.

Máte-li s medvídky dost společného jako my, vydejte se do muzea na výstavu, která potrvá do 8. 8. 2021.

Eva Fridrichová