Srdečně u nás vítáme naše nové ukrajinské spolužáky

Naše škola dnes mezi sebe přijala tři nové žáky z Ukrajiny, kteří nyní budou součástí první, páté a šesté třídy. Jak mezi sebe novou spolužačku přijala třída 6.B, si můžete přečíst níže.

Dnes k nám do třídy přišla nová spolužačka Saša z Ukrajiny. Všichni jsme na ni byli moc zvědaví a protože jsme jí chtěli zpříjemnit uvítání a pobyt na naší škole, tak jsme jí každý přinesli nějakou maličkost. Se Sašou mluvíme anglicky a snažíme se i česky. Chováme se k ní normálně a bavíme se o normálních věcech. Učení jsme jí překládali do angličtiny a později přes Google translator do ukrajinštiny. V některých předmětech Saša pomoc nepotřebuje, například v matematice. Naše třída ji mezi sebe vzala velice mile. Ze začátku vypadala zakřiknutě, ale teď už si na nás pomalu zvyká. Líbí se nám na ní, že je pořád usměvavá a doufáme, že jí to i nadále zůstane. Sašu máme moc rádi.

Třída 6.B