Školní výlet Olomouc 6.B

Třída 6. B vyrazila 13. června na školní výlet do krásné a blízké Olomouce.

Nejprve nás čekala cesta vlakem, která byla naštěstí rychlá, a rázem jsme se ocitli v Olomouci na nádraží. Nejprve jsme šli pěšky až na samotné náměstí. Po cestě jsme obdivovali tyto památky: Katedrálu sv. Václava, která nás okouzlila svou velikostí a zdobností, dále Vlastivědné muzeum, Radnici, Morový sloup, Horní a Dolní náměstí, kašny a nejvíce nás zaujal Olomoucký orloj. U něj jsme se zastavili a hledali, co všechno ukazuje (např. dny v týdnu, měsíc, rok, svátky, významné dny).

Čekal nás kratičký rozchod na náměstí a poté jsme mířili přes olomoucké hradby a park Bezručovy sady do Pevnosti poznání, kde nás čekal interaktivní matematický program Tajemství šifer.

Po skupinách jsme řešili různé druhy šifer, museli jsme spolupracovat a poté se nám povedlo otevřít kufr, ve kterém na nás čekaly čokoládové zlaťáky.

Poté jsme měli čas projít si jednotlivá patra zaměřená na fyziku, chemii, biologii, dějepis aj. Tady jsme se vyřádili, zkusili jsme různé experimenty a zjistili jsme něco více o fungování světa okolo nás.

Poslední zastávkou byl oběd a rozchod v nákupním centru Šantovka, kde jsme mnozí nakoupili skvělé věci.

Výlet jsme si moc užili a už se těšíme na další :)

Mgr. Petra Pochylá, Mgr. Tereza Blahová a třída 6.B