Školní kolo recitační soutěže

Opět po roce se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Zazněly texty básniček známých i neznámých a porota složená z paní učitelek Lenky Machové, Miloslavy Ondráčkové a Evy Fridrichové měla nelehké rozhodování.

Sešlo se celkem 36 recitátorů z prvního stupně a soutěžilo se ve třech kategoriích:

0 kategorie - žáci 1. ročníku

1. kategorie - žáci 2. a 3. ročníku
  2. kategorie - žáci 4. a 5. ročníku

V kategorii prvních tříd zvítězila Ema Plánková z 1. A s básničkou Malovaná pohádka a z 1. C zvítězil Chiroiu-Ianca Jaroslav Nikola s básničkou Učená stračena.

V další kategorii druhých a třetích tříd žákyně 2. B Barbora Mazáčová s básničkou Bajka a Karolína Gregorová s Kuřátkem v obilí.

V poslední kategorii postup obhájili žáci 4. C Adéla Basovníková s básničkou Hrabě Drákula a Nováková a Matěj Hejcman s básničkou Lichožrout.

Všichni recitátoři si zasloužili sladkou odměnu a diplom za účast a vítězové jednotlivých kategorií nás budou reprezentovat v okrskovém kole, které se uskuteční 8. 2. 2023 na Domě dětí a mládeže.

Držíme palce!

Eva Fridrichová