Druhý den školy v přírodě jsme se vydali na další část naší "Cesty kolem světa", tentokrát do tajemného Egypta. Celý den se nesl v duchu poznávání této fascinující země, a to nejen formou vyprávění, ale především zážitkem a pohybem.
Ráno jsme zahájili rozcvičkou, kterou jsme si po snídani hned zpestřili jógou - nejen individuální, ale i ve dvojicích, což přineslo spoustu zábavy i spolupráce. Poté jsme se pustili do hlavní výzvy dne - stavby pyramid v lese. Děti pracovaly ve skupinách, zapojily svou kreativitu, šikovnost a týmového ducha.
Během dne nechyběly ani různé pohybové hry a aktivity inspirované egyptským prostředím, které děti nejen bavily, ale také přirozeně rozvíjely jejich obratnost a spolupráci.
Kreativní část dne patřila výrobě lodiček, na kterých budeme symbolicky plout ráno za “Kleopatrou”.
Den jsme zakončili poklidnějším programem. Po návratu k našim českým tradicím jsme si užili společný táborák, opékání špekáčků a zpívání u ohně.
Příjemná atmosféra byla krásnou tečkou za dalším dobrodružným dnem.
Už teď se těšíme, kam nás naše cesta zavede zítra.
Bedřichová, Bilíková, Machová, Medková