Revitalizace školní zahrady v rámci projektu Erasmus+

Končí nám školní rok a tak je čas na poslední úpravy před prázdninami. Tentokrát se Erasmáci pustili do revitalizace naší školní zahrady. Nejdříve bylo třeba ji zbavit plevele, vyvázat maliny a nakypřit vyvýšené záhonky. Poté jsme s pomocí profesionální firmy dosadili bylinky, ovocné keře a okrasné květiny.

Projekt Erasmus+ nazvaný „Happy, Healthy, Wise and Wealthy“ se zabývá ekologickými tématy. Revitalizace školního prostředí je jedno z témat, které nás čeká a které budeme v září studovat. Veřejná zeleň má obecně významné ekologické funkce např. vliv na čistotu ovzduší, snižování prašnosti a hlučnosti, zvyšování vlhkosti vzduchu apod. V případě naší školní zahrádky oceňujeme i možnost starat se v rámci výuky o rostliny a sesbírat sladkou úrodu :-)

Tak se koukněte, jak nám šla práce od ruky. A poté hurá na zasloužené prázdniny!

Zdraví Vás Vaši Erasmáci