Ptačí hrátky - 2.C

PTAČÍ HRÁTKY = název dalšího kola přírodovědné soutěže Úkoly lišky Bystroušky, do které se žáci 2.C zapojili.

Žáci 2.C se prošli jarní přírodou a zahráli si na detektiva, který hledá důkazy, že v našem okolí žijí ptáci. Během procházky se bedlivě dívali kolem sebe a zaznamenávali svá pozorování. Také je poznávali pomocí hádanek a obrázků. Na ptačí oslavu jara si vyrobili ptačí masky a pomocí origami složili každý svého ptáčka.

HÁDEJ. POZNÁŠ MĚ?

Každé ráno zpěvným hlasem vítá slunce, zdraví svět. Elegantní s černým frakem, žížaly tahá žlutým zobákem.

Mistr světa ve šplhání po stromě. I hlavou dolů leze hravě. Tenký zobák, šedý hřbet, rezavě hnědé bříško, a přes oko černý pruh.

Často s kamarády v keři, názory si vyměňují. Pod krmítkem poskakují, zrníčka si rádi dají. Malý šedohnědý ptáček, který celý život skáče.

(Nápověda: brhlík, kos, vrabec)

Mgr. Božena Hanáková