Přednáška se studentkou ze SOAS University of London o studiu cizích jazyků v zahraničí

V úterý 30. března jsme měli netradiční distanční hodinu českého jazyka, protože jsme ji měli nejen s naší paní učitelkou Bajajou, ale hlavně s její spolužačkou, s vystudovanou odbornicí na asijské jazyky. Hodina s ní byla příjemnou změnou. Vyučování proběhlo jako přednáška. Obdivuji lidi, kteří jsou schopni se naučit pro nás tak těžké a vzdálené cizí jazyky, jakými jsou japonština, korejština nebo čínština. V hodině jsme se dověděli hodně zajímavého o asijských jazycích, zemích, především o jídelníčku v Japonsku. Hodina se mi líbila, byla osvěžením a určitě byla také přínosná, obohacující. Bylo by fajn si podobnou hodinu ještě někdy zopakovat, například na téma divadlo.

Dominik Kužela, 6.A

Přednáška o Japonsku od Nicole Valentové se mi moc líbila. Nicole je sympatická, příjemná mladá slečna. Zaujalo mě nejvíc, co v Japonsku mají za jídla, jak jsem viděla ta jídla, tak jsem hned měla chuť se tam podívat. Tato přednáška se mi moc líbila, protože mám moc ráda Japonsko. Dívám se totiž na anime, které pochází právě z Japonska. Na japonském jazyce se mi nejvíc líbí, jaký mají přízvuk. Taky bych se jednou chtěla naučit japonsky a určitě se do Japonska taky musím někdy podívat. Kdyby tahle přednáška byla na body, tak hodnotím 10/10.

Ellen Kuželová, 6.A

Přednáška se mi velice líbila. Byla poučná a určitě velmi zajímavá. Sama se chci jednou do Japonska podívat i se svojí sestrou, a tak vidět a slyšet, jak to tam vypadá je super příležitost. Zjistila jsem více i o jídle a některé mě zaujalo až tak, že jsem se pokoušela ho vytvořit pro naši rodinu o víkendu. Vaše kamarádka je nepochybně velice šikovná, když zvládá se učit takovéto jazyky zároveň. Celkově to bylo super a jsem ráda že jste nám tuto přednášku zařídila.

Veronika Šáchová, 9.B

Povídání bylo strašně super! Někdy jsem sám uvažoval o tom, jaké to studování v zahraničí vlastně je.  V hodině byla příjemná atmosféra a celkově jsem si tu hodinu užil. Moc lidí, kteří umí plynně hovořit japonsky a jinými jazyky jsem nepotkal. Díky tomu byla hodina zajímavá a já poslouchal všechny zážitky a zkušenosti až do konce. U fotek jídel jsem měl hned nutkání nějaké z nich ochutnat. Možná bych i ocenil, kdyby to povídání trvalo déle, klidně i dvě hodiny, protože mohlo padnout mnoho dalších zajímavých otázek.  Za mě prostě bomba! Určitě by bylo super mít více takovýchto přednášek a povídání.

Jan Jakub Šipka, 9.B

Hodina českého jazyka v zábavnější verzi s kamarádkou naší skvělé třídní se mi velmi líbila a hodně jsem ji ocenila. Jak pro učitele, tak pro žáky tato online doba není úplně fajn a je hezké, když se nějaký učitel snaží nám tu hodinu nějak zpříjemnit. Myslím si, že si každý našel něco konkrétního, co ho zaujalo a všem se to určitě líbilo. Hodiny tímto způsobem by měl občas praktikovat každý z učitelů .

Jasmína Janigová, 9.B

Jménem žáků 6.A, 9.A, B, C Nicole děkuji za milou přednášku,