Přednáška Matěje Pavlíčka o životě na Islandu

Ve čtvrtek 30.3.2023 zavítal na ZŠ UNESCO náš absolvent Matěj Pavlíček, v současné době student SŠ-COPT v oboru Umělecko-řemeslné zpracování drahých kovů a zbraní, který přišel žákům vybraných tříd druhého stupně odprezentovat přednášku věnovanou Islandu. V této zemi totiž Matěj strávil v rámci studijního programu rok svého života a dle jeho slov je jeho snem žít v této zemi i po ukončení studií.

V rámci velmi poutavé přednášky se měli žáci možnost dozvědět jak základní informace o této severské mysteriózní zemi, tak například Matějovy osobní zkušenosti s islandským školstvím, byli seznámeni s islandštinou, místními tradicemi nebo například s typickými pokrmy, které jsou mnohdy pouze pro velmi otrlé jedince.

O tom, že se žákům prezentace opravdu velmi líbila svědčí i fakt, že se místo jedné plánované přednášky pro třídu 7.C nakonec uskutečnily celkem 4 přednášky, a to i pro žáky 8. a 9. tříd.

Matějovi bychom chtěli velmi poděkovat za opravdu zajímavé zpestření výuky zeměpisu a věříme, že nás zase v budoucnu přijde informovat o dalších zajímavostech, které během svého pobytu na Islandu objeví.

Mgr. Jiří Silný