Poselství křesťanských Velikonoc - 2.B, 2.C, 3.C

Ve středu 13. 4. absolvovaly třídy 2.B, 2.C a 3. C program s názvem Poselství křesťanských Velikonoc. Tento je realizován v rámci akce "Vstupy do škol." Svátek, povýšení lidské existence, i tak se dá nazvat setkání s paní lektorkou Mgr. Annou Mrázovou, která program pro naše děti opět  připravila.

Dětem velmi lidsky a přitom názorně povídala o křesťanském pojetí Velikonoc. Děti si pomocí biblických postaviček a symboliky jednotlivých dnů tzv. Svatého týdne mohly vyjádřit své pocity radosti, štěstí, smutku a bolesti ve svém životě.

Věřím, že také Komenský by z nás měl radost. Neboť klíčové kompetence v těchto blocích "tekly" plným proudem. Žáci si díky tomuto prožitku vytvořili komplexnější pohled na společenské a kulturní jevy, podíleli se na utváření příjemné atmosféry na základě ohleduplnosti a úcty při jednání s druhými lidmi a přispěli k upevňování dobrých mezilidských vztahů.

Velké poděkování paní Mrázové za její cenné zkušenosti, které stále může předávat našim dětem, aby si vážily vnitřních hodnost a byly schopny se i tímto prožitkem vcítit do situací ostatních lidí. Žáci mohli tímto činnostním setkáním načerpat poučení, co si druzí lidé myslí, říkají a dělají.  A v neposlední řadě také došlo na ochranu našich tradic, kulturního a  historického dědictví i tvořivost.

Eva Fridrichová, Alena Rumíšková, Božena Hanáková