Odpoledne s dětmi ŠD na Rochusu 14. 6. 2019

Dne 14. 6. 2019 se děti z 1. a 2. oddělení naší školní družiny vypravily na celoodpolední pěší výlet na kopec nad Mařaticemi, kde sídlí Skanzen Rochus. Zúčastnily se děti z prvních tříd, kdy po sportovním dnu ve škole se šly posilnit na oběd a hned po obědě jsme se vydali. Po příchodu na Rochus si nás paní průvodkyně rozdělila na dvě skupiny.

Skupina s paní vychovatelkou Stojaspalovou šla první s paní průvodkyní ke kapličce svatého Rocha. Tady nám paní sdělila proč se Rochus nazývá Rochus, potom děti hrály pexeso s obrázky zvířat a rostlin a nakonec to měly přiřadit na mapu celého kopce Rochus. Na cestě k památným domům, ještě dostaly kartičky, na které měly lepit kytičky. Po naší výpravě se vypravila s druhou paní průvodkyní i skupina s paní vychovatelkou Hájkovou.

Skupina s paní vychovatelkou Hájkovou šla první s paní průvodkyní prohlédnout památné domky, kde se děti dozvěděly, jak se dřívě žilo. Vyzkoušely si dělat cihle z hlíny. Potom se šly podívat, jak se peče chléb v peci. Po naší prohlídce domků se zúčastnila i skupinka s paní vychovatelkou Stojaspalovou.

Myslíme si, že si děti výlet velice moc užily, i když už na zpáteční cestě byly za celý den unaveny. Určitě se těšíme na přísti výlet!!

vychovatelky Stojaspalová a Hájková