Odlétáme do Dánska!

V rámci projektu Erasmus+ Happy, Healthy, Wise and Wealthy vyrážíme na druhou mobilitu, tentokrát ve skandinávské zemi. Téma našeho setkání je „Food Waste and Food Loss“, tedy „plýtvání jídlem“. Na setkání jsme se poctivě připravovali, provedli jsme průzkum v každé z partnerských zemí, nachystali propagační plakáty, vymysleli a vyzkoušeli recepty z potravin, které obvykle končí v odpadu a nemusely by. Prozkoumali jsme strategie plýtvání jídlem v evropských zemích, rozdíly v různých potravních řetězcích, prodiskutovali a porovnali výsledky na videokonferencích se studenty z Dánska, Španělska, Portugalska a Nizozemí.

Všechno, co víme, nyní zúročíme během workshopů v dánské škole. Čeká nás spousta zajímavých aktivit, zážitků, těšíme se na naše kamarády, které jsme u nás přivítali začátkem roku v rámci mobility, která byla zaměřená na recyklaci.

Máme už cestovní horečku – v sobotu vyrážíme reprezentovat naši školu – držte nám palce!

Tým Erasmus+