Noc s Andersenem - 4. A, B, C

V noci z úterka 4. 4. na středu 5. 4. proběhla ve všech 4. třídách již tradiční Noc s Andersenem. V úterý večer jsme se sešli nabalení a natěšení před školou a jen na chvíli se rozutekli do svých kmenových tříd. Tam jsme si pověděli, kdo to vlastně Hans Christian Andersen byl a připomenuli si nějaká jeho díla.

Pestrý program mohl konečně začít! Letošním tématem byly Disney pohádky. Žáci se točili ve třech třídách, ve kterých byl připraven různorodý tematicky zaměřený  program - byla připravena například úniková hra a další jiné interaktivní aktivity na tabletech, úryvky různých děl, které žáci spojovali s obálkami knih, různé kvízy, kartičky a hry. Nakonec si žáci vytvořili vlastní plakát Noci s Andersenem, na který se museli podepsat po absolvování noční bojovky, která po zmiňovaném programu následovala.

Žáci se při ní museli vydat po tmě pouze s čelovkami přes suterén školy, projít mezi skříňkami a pokračovat do vyšších pater školy. Při tom museli plnit úkoly a luštit tajenku. Noční hra byla pro všechny velkým zážitkem, jelikož prostory naší školy po tmě působí docela strašidelně! Po úspěšném absolvování programu jsme se šli připravit ke spánku a pustit s pohádku na dobrou noc.

Noc s Andersenem byla prostě nezapomenutelným zážitkem!

Mgr. Gabriela Šmejakalová, Mgr. Miloslava Ondráčková, Mgr. Tereza Blahová