Muzeum J. A. Komenského 6.AB

V měsíci březnu zavítali žáci 6.A a 6.B na výlet do Muzea J. A. Komenského a Planetária v Uh. Brodě.

V muzeu se žáci nejprve dozvěděli podrobnosti o životě J. A. Komenského, o době jeho života a hlavně o jeho pedagogických zásadách, které jsou aktuální dodnes. Poté je čekal pracovní list s úkoly.

V druhé části se žáci posadili do historických lavic a vžili se do výuky 19. století. Zkusili si výuku té doby a taktéž fyzické tresty, které byly součástí běžné výuky.

Po návštěvě muzea jsme se vydali do Planetária, kde jsme si povídali o záhadných objektech na obloze a zhlédli jsme dokument o družici, jež se vydala na neznámou kometu.

Výlet jsme si užili a těšíme se na další.

Mgr. Petra Pochylá, Mgr. Hana Tomanová

Mgr. Jitka Bajaja Elisová, Mgr. Miroslava Prchlíková