Laboratorní práce 1.B

V rámci čtení s porozuměním jsme se v hodině českého jazyka dostali až k laboratorní práci. Žáci pracovali ve skupinách. Museli si připravit suroviny. Nastudovat postup a zrealizovat ho.

Pokus měl žákům vysvětlit, proč je důležité čistit si zuby pastou. Jedna z hypotéz byla, že pasta natřenou polovinu vajíčka ochrání. V našich "laboratorních" podmínkách jsme nemohli vejce po 8 hodinách vytáhnout. Tak u některých vzorků byla skořápka zcela rozpuštěna. U jednoho vzorku však byl patrný kousek ochráněné skořápky.

Žáci hned vyvodili závěr: "Čištění zubů jednou denně - je málo!". Každopádně jim těch 8 hodin vrtá v hlavách a chystají se pokus zopakovat i doma. Držím palce a těším se na domácí závěry z pokusu.

Mgr. Pavla Procházková