Kostel, významná budova našeho města

Kostel, významná stavba našeho města

Při příležitosti 13. ročníku Noci kostelů si žáci 1. B a 1. C rozšířili znalosti o blízkém okolí naší školy a zároveň o historii města, když navštívili kostel sv. Františka Xaverského, stojícího jen pár desítek metrů od naší školy.

Celá exkurze proběhla díky paní Anně Mrázové, jež nadšeně dětem akci zprostředkovala a umožnila nahlédnout do míst, která mnoha dětem doposud zůstala skrytá. Pro některé z dětí to byla vůbec první návštěva tohoto kostela.

Dozvěděli jsme se zajímavé informace, prohlédli si celý prostor kostela, který není jen památkou minulosti, ale i živou přítomností.

Naše děti byly okouzlené návštěvou varhan, vyzkoušely si čtení u ambonu, zamýšlely se nad tím, co mají kostel/dům a dům/domov společné a věřte, že toho bylo hodně.

Vraceli jsme se obohaceni poznáním, že je dobré stavět na tom, co nás spojuje a co máme společné.

Ve škole jsme celou akci zhodnotili a do pracovních listů zapsali, co nás oslovilo.

Eva Fridrichová, Alena Rumíšková