Exkurze žáků 9.C do Památníku a muzea internačního tábora ve Svatobořicích

Dne 7.12.2022 se převážně žáci 9.C zúčastnili exkurze do Památníku a muzea internačního tábora ve Svatobořicích.

Součástí prohlídky (s průvodkyní muzea) byla krátká přednáška a projekce dokumentárního filmu, která připomíná historii tábora a osudy jeho vězňů. V interiéru muzea si žáci prohlédli dobové tiskopisy, výrobky vězňů a model původní podoby lágru.

Na závěr prohlídky uctili žáci naší školy oběti internačního tábora ve Svatobořicích položením věnce a zapálením svíček u památníku.

Během cesty zpět jsme se ještě zastavili v Uherském Ostrohu, kde jsme se poklonili památce 4 parašutistů z výsadku CARBON u pamětní desky na náměstí u zámku.

Exkurze byla součástí projketu Posílení výuky nacistického a komunsitického bezpráví v 9. ročníku, který finančně podpořilo město Uherské Hradiště.

Děkujeme žákům za vzorné chování a věříme, že znalosti z historie našeho regionu se jim určitě neztratí.

Mgr. Petr Kočíř a Mgr. Pavel Kalandřík - pedagogický doprovod