Exkurze v Nemocnici Uh. Hradiště

Zájemci o oblast zdravotnictví z 9. ročníku měli možnost účastnit se prohlídky Nemocnice v Uherském Hradišti. Během dopoledne jsme s žáky absolvovali přednášku o hygieně rukou a správný postup jsme si mohli ověřit pod speciální UV lampou, která nedostatky ihned odhalila.

Poté jsme zamířili na hematologicko transfuzní oddělení, kde jsme se dozvěděli informace o darování krve, o skupinách krve a o jejím uchovávání.

Taktéž jsme zjistili, že je v nemocnici vybudována potrubní pošta, která slouží pro rychlé posílání vzorků a dalších důležitých věcí nezbytných pro každodenní chod nemocnice.

Na závěr jsme navštívili prostory dětského oddělení, které bylo některým žákům velmi známé.

Nemocnici moc děkujeme, exkurze pro nás byla velmi obohacující!

Mgr. Petra Pochylá