Třída 8.C dne 11. května vyrazila na skvělý výlet do blízké Olomouce. Program byl velmi pestrý. První částí byla prohlídka historických památek Olomouce, konkrétně nás čekalo sedm zastavení (Pedagogická fakulta, Katedrála sv. Václava, Horní náměstí, kašny aj.) Vybraní žáci se stali našimi průvodci a my se díky nim dozvěděli o těchto památkách ty nejdůležitější informace.

Po prohlídce města jsme zavítali do Pevnosti poznání, což je interaktivní výukové centrum pro děti i dospělé. Žáci procházeli jednotlivé sekce - biologie, chemie, fyzika, dějepis aj. Zkoušeli různé pokusy, řešili rébusy a dozvěděli se více o fungování světa a vědy.

V rámci budovy jsme se účastnili výukového programu Odpudiví nebo kouzelní, kdy žáci hráli ve skupinách hru Riskuj a poté si mohli zblízka prohlédnout axolotla, užovku a chameleona.

Počasí nám vyšlo a my si výlet moc užili :)

Mgr. Petra Pochylá, Bc. Michaela Vašinová a třída 8.C