ERASMUS+ trip do Portugalska - první dny pobytu

Dne 6.5.2023 jsme se já a moji čtyři spolužáci konečně vydali na dlouho plánovaný výlet do Portugalska s projektem Erasmus. Brzký odjezd a zpoždění letadla nám náladu nezkazilo, protože na letišti ve Faro, naší cílové destinaci, nás už vítaly úsměvy našich portugalských kamarádů…

První dny jsme trávili s hostitelskými rodinami, poznávali jejich kamarády a příbuzné, ochutnávali místní jídlo a mnoho dalších. Do školy jsme se podívali poprvé až v pondělí, kde nás čekalo milé přivítání studentů i učitelů. Portugalští studenti nás poté provedli po škole, ukázali nám tělocvičnu, školní jídelnu, dokonce jsme měli možnost se podívat, jak probíhá vyučování. Den jsme zakončili prohlídkou města, poznáním mnoha legend, které se vypráví mezi obyvateli, a dobrou zmrzlinou z místního tržiště!

Těšíme se, co dalšího si pro nás Portugalci přichystali, co zažijeme a co poznáme dál…:)

Anna Balaštíková 9.B