Erasmus + a den pátý aneb recyklace ve své nejlepší podobě

Kovozoo je unikátní projekt, který se nám do našeho ekologického projektu skvěle hodí. Z nepotřebného starého železa vznikají nové, kreativní a inspirativní věci, ze strojů, které už nejsou funkční, pak rekonstruované exponáty, ze kterých na Vás dýchne historie.

Naši žáci a zahraniční partneři využili svůj čas do poslední minutky. Areál je obrovský – prohlédli si tedy kovová zvířata, vyfotili se pod stromem lásky a přátelství, kde zámky stvrzující jejich svazky na věky, jsou víc než vítané. Prima zpestření byla střešní vyhlídka, muzeum veteránů a motokáry.

V rámci naší návštěvy měli všichni žáci možnost navštívit kovárnu a více poznat toto starodávné řemeslo. Paní kovářka byla skvělá a naši žáci si díky ní odnesli vlastnoručně ukované výrobky.

V areálu Kovozoo najdete i malou porodnici, kde zajímavé exponáty vznikají. Zásobují také obchůdek se suvenýry, kde malá kovová zvířátka mají své jméno, datum a místo narození. Kovozoo tak plní svůj slib, že každý jejich nový počin provází příběh.

Cestou zpátky si partneři prohlédli naši krásnou přírodu v okolí Moravy. Co víc si přát? Snad jen volné odpoledne a hurá za zábavou!

Váš tým Erasmus+