Dračí den - 1.C, 3.C

Celodenní projekt Dračí den byl bohatý na činnosti dětí.

Žáci 1.C si poslechli pohádku o přeměně zlého draka v hodného, vyznačili rovnými čarami cestu princezny za záchranou, počítali a určovali počet draků, naučili se báseň a pak v ní hledali písmena, která dosud poznali. Sami si mohli vybrat omalovánku a vše uspořádali do dračího sešitu. Ve skupinkách si vyrobili dráčky z listí a přírodnin. Práce se jim moc dařila.

Překvapením pro ně byl příchod dráčka prváčka. Pohádku o tom, jak nerad chodil do školy, protože musel pracovat a poslouchat, vymyslely a přednesly děti za 3.C. Nakonec si ale prvňáček našel mnoho kamarádů a do školy se těšil. Třeťáci si připravili ještě své draky a poté drobné hry. Za odměnu dostali od prváků malý dáreček.

Závěrem projektu bylo pouštění draků a výzdoba školy.

Mgr. Božena Hanáková, Mgr. Lenka Tarabusová

20190925_101601.jpg