Den válečných veteránů na ZŠ UNESCO

Na naší škole si různými aktivitami připomínáme 11. listopad - Den válečných veteránů.

11. listopadu proběne ve škole rozhlasová relace.

Žáci 6.-9. tříd mají možnost si zakoupit vlčí mák během veřejné sbírky, kterou pořádá po celé republice organizace Post Bellum

Zakoupením vlčích máků žáci přispívají na dokumantaci vzpomínek pamětníků pro archiv Paměti národa.

Většina žáků 6.-9. tříd si svůj vlčí mák připne na oblečení od 4.-15. listopadu.

Byla vytvořena nástěnka z prací žáků školy ke Dni válečných veteránů.

Kristýna Pelčáková (9.B) a Matěj Pavlíček (9.C) si nastudovali báseň "Na flanderských polích".

Někteří žáci (zejména 7. tříd) naší školy během měsíce listopadu zapalují svíčky k pomníkům padlých ve svých vesnicích a městech.

Děkuji všem, kteří nezapomínají na zemřelé i žijící veterány, kteří bojovali a bojují za naši svobodu.

Aktivita je součástí projektu Po stopách totalitních režimů 20. století, který finančně podpořil Zlínský kraj.

Materiály ke stažení:

Spot ke Dni válečných veteránů

Krátké vzpomínky veteránů

Mapa sbírkových míst v České republice

Motto: "Národu, který si neváží svých hrdninů, hrozí, že nebude žádné mít, až je bude skutečně potřebovat".  Ferdinand Peroutka

Mgr. Petr Kočíř - učitel dějepisu na ZŠ UNESCO

IMG_20191104_102255.jpg