Den s Robinsonem - 2. C

Kreativita je ve vzdělávání stejně důležitá jako gramotnost - potvrzují druháci a jistě by potvrdil i Robinson, který hrál v naší třídě hlavní roli.

V tento den si žáci pracující ve skupinách prošli několika rolemi. Stali se malíři, hledali v textu souvislosti, uplatnili čtenářské dovednosti a na závěr také mediální, když natáčeli své spolužáky při závěrečné prezentaci.

Nejprve jsme se seznámili s autorem knihy Danielem Defoe a jejím překladatelem do češtiny J. V. Plevou i s autorkou převyprávěné verze pro děti Janou Eislerovou. Dalším krokem byla kresba ostrova a zamýšlení nad tím, jaké by to bylo ocitnoust se na pustém ostrově, zda bych se dokázal o sebe postarat, či jak bych se zorientoval v neznámém prostředí, zajistil potravu atd. Následovala krátká "slohová práce" na téma "Pohádkové ostrovy" a co vše by bylo možné na nich zažít.

Žáky toto téma zaujalo a na závěr jsme si vysvětlili Robinsonovu radu: "Člověk by nikdy, dokud žije, neměl ztrácet naději."

Eva Fridrichová