Den pro školu - Dobrovolníci inspirují svým příběhem

Dobrovolníci inspirují svým příběhem

Setkání s odborníkem z praxe může žákům pomoci odhalit jejich silné stránky a nadchnout je pro určitý obor. Díky zkušenostem dobrovolníků si mohou žáci rozšířit své kompetence a získat lepší představu o tom, jaké dovednosti a předpoklady je třeba mít pro konkrétní pracovní uplatnění. Proto je tu program Den pro školu od Nadace České spořitelny, který bezplatně spojuje učitele s dobrovolníky z praxe.

Ing. Eva Motyčková

16.3. do hodiny finanční gramotnosti jako host dorazil velmi zkušený investor. Povyprávěl jeho smutný příběh, kterým chtěl poukázat na to, že milionářem se může stát i prostý člověk. Ale to jen za podmínky, že je finančně gramotný a dokáže se orientovat ve světě ekonomiky, dokáže rozpoznat podvod od dobré investice a řídí se (jak nám řekl) „třemi N“ - nikdy nikomu nevěř. Tímhle chtěl poukázat na to, že pokud Vám ve světě ekonomiky někdo bude něco nabízet s tím, že je to jasný výdělek, bude to pravděpodobně podvod. Tak obecně nám říkal, na co si dávat pozor při investicích. Nikdy nám neřekl, kam přesně investovat své peníze, ale ukazoval nám, jak vypadají ukázkové podvody. Nakonec ukázal, jak jednoduše rozeznat padělek od pravého zlata. A nechyběla ani ukázka kusu pravého stříbra. Za mě to bylo velmi poučné a myslím si, že tohle je opravdu to, co je do života důležité znát. Děkujeme paní učitelce Motyčkové, že zařídila tuto přínosnou návštěvu a samozřejmě také děkujeme panu přednášejícímu.

Viktor Janík, VIII.B

Téma přednášky bylo, jak se nenachytat při nakupování akcií nebo drahých kovů jako je např. zlato. Přednášku vedl pan Petr Žurek. V jeho přednášce jsme se dozvěděli o příkladech akciových podvodů, se kterými se během své praxe setkal.  Dále rad, jak si můžeme ověřit informace nebo se naučit, jak nakládat s financemi. Velmi zajímavé a poučné byly motivační věty, ze kterých jsme se dozvěděli, že je nejdůležitější mít sen a jít si za ním. Potěžkali jsme si kilo stříbra a zkusili si ověřit pravost zlata i stříbra.

Eliška Marečková, VIII.C