Den otců v ŠD

Věděli jste, že v Česku slavíme „Den otců“?

Tak tento svátek připadá v Česku na třetí neděli v červnu, což letos vychází na 18. června 2023. V Česku se slaví od roku 2007 a vychází z americké tradice. Tento svátek má počátek v USA, kdy v roce 1910 Sonora Smart Dodd uspořádala pro svého otce oslavu jako poděkování za to, že se dokázal postarat o ni a dalších pět sourozenců. Jejich matka totiž zemřela při porodu posledního, šestého dítěte.  Později se Den otců rozšířil i do dalších zemí, ne všude se ale slaví ve stejný den.
V sousedních zemích Česka se slaví v jiné dny.  Například: v Polsku mají tátové svátek 23. června 2023, v Rakousku připadá Den otců na druhou červnovou neděli, letos to tedy bude 11. června 2023, ale v Německu a na Slovensku se slaví taky třetí červnovou neděli a letos to je 18. června.

Tady malé přání pro tatínky:

V dnešní výjimečný den

bych Ti chtěl/a, milý tatínku,

poděkovat za to, jak úžasný táta jsi.

Krásný Den otců!

Jelikož tuto neděli bude 18. června, tak si tento týden děti ze školní družiny připravily pro své tatínky různá přáníčka nebo mandaly - ve znamení otců a ještě záložky.

Na tuto výrobu přáníček a mandal se můžete podívat v naší fotogalerii.

Děti a vychovatelky ze školní družiny