Cestovatelská beseda v hodině literární výchovy (6. C)

V hodině literární výchovy se nám objevilo téma dobrodružství a všichni víme, že dobrodružství je často spojené s cestováním. Proto jsme si s žáky ze 6. C pozvali na naši online hodinu cestovatelku Hanču a cestovatele Peťu, kteří nám sdělili své zážitky plné napětí a zajímavostí.

Hanča navštívila daleký a exotický Zanzibar. Dozvěděli jsme se, jak se děti na Zanzibaru učí, jak vypadá jejich škola a že jsou děti trestány i fyzicky. Dále jsme poslouchali povídání o safari, lvech a slonech, o exotickém jídle a specialitě chobotnici a místních obyvatelích Masajích, kteří si staví chýše a pijí býčí krev.

Poté jsme si s cestovatelem Peťou prošli Svatojakubskou pouť z Lisabonu do Santiaga de Compostela. Během 14 dní ušel pěšky přes 600 km a cesta stála za to! Cesta byla osvobozující, potkal také mnohé další poutníky, jeden z nich dokonce pouť absolvoval s urnou své mrtvé manželky, aby uctil její památku. Peťa přespával v houpací síti (hamace) nebo v klášterech. Po 14 dnech přišel do cíle fyzicky vyčerpaný, ale vnitřně naplněný.

My cestovatelům moc děkujeme, že nám ozvláštnili hodinu! Byla to opravdu MOC příjemná změna ????

Mgr. Petra Koudelníčková a žáci 6. C

Image-Content-travel-abroad.png