Beseda o Erasmu na VŠ v 9.A

V rámci předmětu pracovní činnosti v 9. ročníku, který je zaměřen na téma volby povolání, jsme si na návštěvu do hodiny pozvali paní učitelku Gabrielu Šmejkalovou z prvního stupně. Připravila si pro žáky z 9. A přednášku o studijním erasmu, který strávila několik měsíců na krásné a slunné Madeiře. Viděli jsme nespočet fotografií poutavých míst, především krás takto malého ostrova. Dozvěděli jsme se, jak se vůbec můžeme na studijní erasmus dostat a že se nesmíme bát jazykové bariéry, protože právě tyhle zahraniční pobyty nám pomůžou náš stud překonat.

Další částí povídání bylo o pracovním erasmu, který strávila v hlavním městě Velké Británie, Londýně. K práci v České škole bez hranic si ještě přidala práci aupair a seznámila nás s rodinou, u které několik měsíců pobývala, a taktéž s náplní její práce.

Děkujeme paní učitelce, že nám předala své zkušenosti! Určitě se mnozí z nás v budoucnu erasmu zúčastní :)

Mgr. Petra Pochylá a třída 9.A