Beseda a cvičení s olympioničkou - 2.C

Maminka žáka 2.C Vojty Kašpaříka paní Jana Komrsková byla gymnastkou a účastnila se v roce 2000 a 2004 olympijských her. Na besedě online s touto velmi sympatickou sportovkyní se žáci 2.C dozvěděli mnoho zajímavých informací a na spoustu dalších se měli možnost zeptat. A také se ptali. Zajímalo je úplně všechno. Ještě druhý den, když jsme besedu hodnotili, byli žáci nadšení. Samozřejmě si nenechali ujít protažení těla pod jejím vedením. Také zhlédli několik videí z jejich sportovních klání. Moc děkujeme paní Komrskové a doufáme, že se časem potkáme i v naší tělocvičně.

Mgr. Božena Hanáková

Jana Komrsková je bývalá česká sportovní gymnastka. Zúčastnila se olympijských her v Sydney 2000 a Aténách 2004. Pochází ze sportovní rodiny. Její otec Jan Komrska je trenér gymnastiky a matka Zdena Komrsková-Dorňáková se zúčastnila olympijských her 1972. S gymnastikou začala už ve věku čtyř let, ve Zlíně vedli její trénink rodiče. Měří 167 cm a byla tedy jednou z nejvyšších gymnastek ve světové špičce. V roce 2001 obsadila 18. místo v anketě Sportovec roku, porazila tehdy i Pavla Nedvěda. Vyhrála také několikrát anketu o nejlepší českou gymnastku roku. Byl o ní také natočen televizní dokument.