AZBUKA LEVOU ZADNÍ!

Uběhly tři měsíce a žáci ruského jazyka 6. tříd už ovládají téměř celou azbuku. Zatímco studenti jiných cizích jazyků už zvládají první konverzační témata, v ruštině se žáci vrátili k písance a úhlednému psaní. Je zajímavé sledovat jejich pokroky a myšlenkové postupy při zapamatování jednotlivých písmen, která mají buď úplně novou podobu, nebo se podobají těm českým, či jsou stejná, ale znamenají něco jiného. První čtení je pro ně zatím jako luštění nevyřešitelné křížovky, ale hodinu od hodiny se lepší, a to i ve formě hybridní výuky. Začínají se postupně učit základní slovíčka, samozřejmě především ta, která už umí napsat. K tomu kvantu nového neznámého už bez problému započnou i seznamovací rozhovor. Jen tak dále!

Mgr. Hana Tomanová - učitelka ruského jazyka