9.B v Britské knihovně v Olomouci

Konec školního roku si zpestřujeme výlety a exkurzemi, na které jsme se celý rok těšili. Tentokrát naši deváťáci zavítali do Britské knihovny, která nabízí knihy pouze v angličtině a je otevřená studentům nejen cizích jazyků, ale i široké veřejnosti. Vyzkoušeli jsme si podle úryvků poznat autora knihy, inspirovali se novými tituly, sdíleli tipy na horké knižní novinky. Poté nás čekala exkurze české univerzitní knihovny, kde se na zkoušky připravovali studenti různých oborů. Knihovna nabízí studentům výborné zázemí: od kluboven, přes technickou podporu, soukromé studijní kabinky, různé kulturně - knižní akce až po třebas vychytávku v podobě automatu na špunty do uší. Olomouc je navíc krásné studentské město nejen s inspirativní cizojazyčnou knihovnou, ale i spoustou malebných zákoutí, památek, dobrých hospůdek a cukráren. Určitě se tam brzy vrátíme, třebas jako vysokoškolští studenti :-)

Zdraví Vás 9.B