4.oddělení ŠD V KNIHOVNĚ BBB

V pondělí 24. 3. jsme navštívily Knihovnu BBB UH.

Paní knihovnice nás mile přivítala zajímavým povídáním o Josefu Ladovi. Tento český malíř, ilustrátor, scénograf a spisovatel Josef Lada se narodil v roce 1887 v Hrusicích ve středních Čechách do rodiny ševce Josefa Lady. Od raného věku velmi rád kreslil. V rodné vísce také vznikla Ladova nejslavnější pohádka o kocouru Mikešovi, příběh o mluvícím kocourovi Mikešovi a jeho dobrodružstvích, která prožil sám i se svými kamarády, vepříkem Pašíkem a kozlem Bobešem.  Měla čtyři díly – O MikešoviDo světaCirkus Mikeš a KludskýZlatý domov.

Víte, že Josef Lada v dětství utrpěl úraz oka a už nikdy na něj neviděl? I s jedním okem dokázal namalovat přenádherné obrázky, které jej proslavily po celém světě.

Za svůj dlouhý a plodný život vytvořil víc než 15 000 černobílých a barevných ilustrací, z nichž nejpopulárnější jsou ilustrace K osudům dobrého vojáka Švejka. Z volné tvorby nám zanechal přes 550 obrazů. Jeho oblíbenými figurami byl vodník či ponocný.

Povídání paní knihovnice ukončila promítnutím pohádky „ O statečné princezně“.

Těšíme se na další návštěvu knihovny.

děti 4. oddělení školní družiny