Význam Velikonoc v 1. C

Žáci 1. C v rámci projektových dnů procházeli jednotlivými dny pašijového týdne. Přibližovali jsme si symboliku jednotlivých dnů, jejich barev i názvů. Vysvětlili jsme si zvyky a tradice, které naši předkové dodržovali. Každý z dnů jsme si pojmenovali a splnili malý úkol.

V Modrém pondělí hledali modré věci ve škole a třídě.

V Šedém či Žlutém úterý žáci společně přemýšleli, jaké známe domácí práce a jejich domácím úkolem bylo pomoci rodičům uklidit.

Škaredá středa - s tímto dnem se pojí pověra, že pokud se člověk bude mračit, zůstane mu to po celý rok. A protože jsme se škaredit nechtěli, přesunuli jsme zelenou barvu ze čtvrtka a na připomínku Jidáše si toto pečivo vytvořili, následně ve školní jídelně upekli a na závěr snědli.

Za doprovodu velikonočních básniček a písniček jsme si popřáli radostné prožití velikočních svátků a rozešli se na krátké prázdniny.

Eva Fridrichová