Mgr. Iva Potyková
Email: potykova (a) zsunesco.cz
Telefon: 572 432 830

Školní speciální pedagog vykonává činnosti zaměřené na odbornou podporu integrovaných žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a všech ostatních žáků, kteří potřebují speciálně pedagogickou podporu a péči založenou na krátkodobých či dlouhodobých podpůrných opatřeních.

Náplň práce speciálního pedagoga

• řídí, metodicky vede a koordinuje činnost tř.učitelů a dalších pedagogů
  • vytváří podmínky pro integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, metodické vedení při zpracování IVP
  • depistážní činnost (vyhledávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, základní diagnostika vzdělávacích a výchovných problémů žáků)
  • provádění, event. zajištění krátkodobé i dlouhodobé individuální práce se žákem, skupinou žáků (speciálně pedagogické vzdělávací činnosti, činnosti
  • reedukační, kompenzační, stimulační),
  • přijímá a podává podněty k návrhům nových metod a forem práce se žáky
  • zajišťuje speciální pomůcky a didaktické materiály
  • zajišťuje metodickou pomoc učitelům integrovaných dětí a asistentům pedagoga
  • spolupracuje s vedením školy a dalšími odbornými institucemi a odborníky (SPC, PPP, SVP, dětští psychologové, …)
  • zajišťuje optimální odbornou pomoc i ostatním žákům ZŠ, kteří takovou pomoc potřebují (prevence školní neúspěšnosti, práce se žáky prospěchově neúspěšnými)
  • individuální konzultace a pomoc žákům, rodičům a učitelům
  • vede databázi a dokumentaci integrovaných žáků a žáků s vývojovými poruchami učení
  • shromažďuje a soustřeďuje odborné zprávy a informace o žácích v péči speciálních poradenských pracovišť.